Добре відомо, що регулярне додавання солі в їжу підвищує ризик гіпертонії та, як наслідок, ризику серцевих нападів та інсультів. Але тепер дослідники з Нового Орлеана виявили, що це також значно підвищує небезпеку виникнення хронічної хвороби нирок.
Люди можуть отримати надлишок солі також з консервованих та інших продуктів, таких як соління, обіди та ковбасні вироби, включаючи оброблену індичку або курку, ковбасу, салямі, солонину, пастрами, ліверну ковбасу, сосиски, ковбаси, сушене м’ясо та сушену рибу.
Доктор Лу Ці з Університету Тулейн у Луїзіані та його колеги вивчили записи 465 000 осіб, яких запитали, як часто потім додавали натрій у їжу – зазвичай за столом. Було виявлено, що частота додавання солі в їжу за самооцінкою пов’язана з вищим ризиком захворювання нирок протягом усього життя, який можна звести до мінімуму, якщо тримати сільничку поза досяжністю.
“Наскільки нам відомо, це перше дослідження, що показує, що більш висока частота додавання солі в їжу, за самооцінкою, пов’язана з вищим ризиком хронічного захворювання нирок серед населення в цілому”, – написали вони. Вона була опублікована в журналі JAMA Network під заголовком «Частота додавання солі в їжу, про яку повідомляють самі люди, та ризик розвитку хронічної хвороби нирок».
Частота додавання солі в їжу, за повідомленнями самих людей, може відображати довгострокові переваги людини щодо солоного смаку, а споживання солі пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Залишилося невідомим, чи пов’язане додавання солі в їжу з підвищеним ризиком хронічної хвороби нирок».